Merhaba Tebernüş Bey istanbul dışında oturuyorum. İstanbul'da - Tebernüş Kireçci Cevaplıyor

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Murat Bayram : Merhaba Tebernüş Bey istanbul dışında oturuyorum. İstanbul'da bir yatırım özeniyorum.Dap ile görüştüm. Kiralama sistemi ile birlikte oldukça avantajlı gözüküyor. 58m2 390.000tl %30 peşin 36 ay vade 6000tl 12/24/36 ara ödeme 24000tl. 13.kat arka tarafa bakıyor. Yatırım amaçlı ileriye dönük nasıl olur sizce?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Aylık kira getirisinin 2 bin TL ve civarı olacağına inanıyorsanız alınabilir...

  24 Nisan 2014, Perşembe 23:40:06

  İSMAİL HAKKI GENÇ : Merhaba, 70 bin TL civarında peşinatım var ve Yatırım amaçlı olarak bir konut almak istiyorum. Avcılar bölgesinde 100 bin 150 bin arası evler var. Bu fiyat aralığında alınacak bir evin 5-8 yıl içerisinde yapabileceği prim hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Geleceğe yönelik tahminler ıskalamaktan başka bir işe yaramaz... Bir şey demek çok zor... Ama son 5-8 yıllık fiyat harelketlerine baktığımızda İstanbul'da gayrimenkule para yatıranlar alternatif yatırım enstrümanlarına göre daha fazla getiri sağladı. Normal koşullarda siyasal ve ekonomik koşullar bugünkü gibi devam ederse getirisi devam eder... Metrobüse yakın olması getiri açısından İstanbul ortalamasının üzerinde seyredeceğinin göstergesi...

  24 Nisan 2014, Perşembe 23:38:54

  Bünyamin Ortakaya : Merhabalar Tebernüş Hocam; Verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim. Sorum şu; Duymuşsunuzdur belki, Ankara Akyurt tarafında uluslararası çapta büyük bir fuar alanı yapılmakta ve de havaalanının sol tarafında çubuğa doğruda 4000 dönümlük bir alana en az 12 fakültelik tıpta dahil büyük bir üniversite inşa edilecek. Bu iki alandada çalışmalar başlamış ( inşaat yok ama yolları projeleri hazır. İki proje içinde 1-2 ay içinde başlayacak diyorlar. Ayrıca her iki bölgedede istasyon olmak üzere metro gelecek. Soruma gelince fuar alanı yakınlarındanmı, üniversite alanı yakınlarındanmı arsa almak daha mantıklı? Bir ikinci sorumda; bu iki projenin biraz uzağından aynı paraya( bende 100 bin civarı var) daha fazla m2 almakmı yoksa yakınından daha az m2 almakmı daha mantıklı. (Mesela 100 bine 1300 m2 yer alınabiliyor 1 km civarlarında. Tabi tek tapu değil, hisseli) Teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ankara kapsama alanımın dışında. Alırken kazanmak hepsinden önemli. Normal koşullarda üniversite daha cazip. Her zaman tek tapu ve yakın yerleri tercih edin.

  24 Nisan 2014, Perşembe 23:37:43

  Suleyman Sen : Tebernüş bey. Bu iş hep böyle gider. Dalga geldiğinde tahtası elinde olanlar keyifle süzülür gider. Dalgayı kaçıranlar ise denizin çekilip yeni dalgaların geleceği hayalini kurar. Dalgayı yakalayanları hafif kıskançlıkla izlerler. Borsada böyledir. Emlakda böyledir. İş dünyasında böyledir. Onlara göre emlak balondur patlar. Borsa balondur patlar. Kurlar balondur patlar. Sadece bizde değil tüm dünyada böyledir. Ekonomi hakkında çoğunluk ne diyorsa yanlış çıkar. Parayı kazanan azınlıkta olan, dalgayı gözleyen ve kaçırmayanlardır. Saygılar ve sevgiler..

  Tebernüş Kireçci : Peki... İyi olan kazansın...

  24 Nisan 2014, Perşembe 23:27:52

  Taner Cura : Merhaba, Yatırım amaçlı olarak Sinpaş Altınoran' a yatırımı tavsiye edermisiniz fiyat aralığı ne olmalı? 1+1 - 2-+1 3+1 den hangisi kiraya vermek açısından avantajlı olur? yönetim gideri tahmini nedir? Ankara' da bundan başka tavsiye edebileceğinin güvenli yatırımlar nelerdir? Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla,

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Ankara kapsama alanımın dışında...

  24 Nisan 2014, Perşembe 22:58:54

  yalçın bagcı : merhaba tebernüş bey ukra ctiy'nin son durumu hakkında bilginiz varmı

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bizdeki son bilgi Buraya tıklayınız adresinde.

  24 Nisan 2014, Perşembe 22:33:56

  sabri kosmaz : İstanbul da emlak ballonu olduğu tezine katılıyorum. Bugün brylikdüzünde 3 1 daireler 600 bin 800 bin bandına yükselmişse bunun adı balondur. Balon ne kadar büyük olursa patladığında ortaya çıkacak facia da o derece büyük olur. sonra devletimiz oturur bir daha balonlar oluşup millet mağdur olmasın diye kanun yapar kural koyar. Batık bankalardan sonra kurulan BDDK gibi. Kısa vadede İstanbul tersine göç verir ve bu duyulursa balonumuz güzelce patlar. Bunun dışında stabil kalır veya daha da büyümeye devam eder. Patlamadan önce satanlar bir miktar karlı çıkar elinde patlayanlar ah vah eder...NoT: Bu yazılanlar kişisel tahminlerimdir, herkese hayırlı kazançlar dilerim.

  Tebernüş Kireçci : Teşekkür ederim... Öyle diyorsanız öyle olsun... Buraya tıklayınız adresindeki yazılanları okuyun... Size sadece şunu söyleyebilirim: İstanbul'da konut fiyatlarındaki artışın kişibaşına düşen gelir artışından fazla olduğu doğru... Ama talep cephesi çok güçlü... Talep cephesi böyle devam ederse yükseliş sürer... Nereye kadar? Bunu kestirebilmek zor... Son 10-12 yıllık trende baktığımız zaman İstanbul'da satanların ve almayanların pişman olduğunu görüyoruz.

  24 Nisan 2014, Perşembe 21:19:07

  semih sancar : Tebernüş bey merhabalar, ben yatırım amaçlı selimpaşa emlak konuttan devirli daire almayı düşünüyorum. 85 bin tl peşin aylık 900 tl 140 ay taksitle 3+1 166 m2 daireler var. sizce ilerisi için mantıklı mı ileride selimpaşanın durumu ne olur? teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Toplamda ne kadara mal olacak? Aynı evleri kiraya verecek olursanız aylık getirisi ne kadar? Önemli olan bu detaylar...

  24 Nisan 2014, Perşembe 20:57:48
  12 3 4 5 »
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , şelale evleri tebernüş , bahçeşehir loca , oyak sitesi Ayazağa insaat , deli̇kli̇kaya mevki̇i̇nde 3 katli vi̇lla , köylerde kentsel dönüşüm , kiptaş hadimkoy 3.etap tebernus , celaliyeden arsa alınır mı , olimpiyat sitesi halkali , tekirdag saraya acilacak imar alanlari , areon andonos , bordo life , itower tebernüş , başakşehır deprem konutları , sarıbelde sitesi sancaktepe , atakent metro hattı , akasya temel , facebook kiptaş maltepe , white side çekmeköy , armağan evler pendik , akkoza 3. etap , belediye zemin daireme zemin veriyor , düşük peşinatlı ev , şehir ışıkları sitesi , kat izinleri neye göre veriliyor , sultangazi tebernüş kireççi ,