"" Arama Sonuçları

Arsa Alımı Villa arsa ne yapmalı?

mehmet uçar | 11 Eylül 2014 | 16:11 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba sayın Kireçci öncelikle bu sitede ki bilgilendirmelerinizden çok memnunum ve teşekkürler.Benim sorum ilgi alanınız dışında olan il Adana ile ilgili olacak ama cevaplarsanız sevinirim.Siz genelde villa arsalarının yavaş pirim yaptığını söylüyorsunuz ama memleketim Adananın yeni ilçesi konumunda olan sarıçam ilçesi ve yeni imara açılan bölgesi sayılan Çınarlı mahallesinde 614 metrekare 25/50 emsalli villa arsasını 74000 TL. sına alma aşamasındayım.Birazda kredi çekeceğim (30 Bin TL. sı) gelişime açık yeni yapılaşmanın başladığı toki konutlarına yakın bir bölge.Metrekaresini de ortalamanın üzerinde almadığımı düşünüyorum.Memurum böyle bir yatırım ve tek atımlık kurşunum (Birikimim) var diyelim sizce nasıl olur ?Sizin önerinizin geniş ve metrekaresi ucuz gelişme aksları olduğunu biliyorum.Fakat doğu da görev yapan bir memurum her tarafı araştıramıyorum ve birikimim de öylece bekliyor bu fırsat sizce nasıl? Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Adana kapsama alanımın dışında. Bahsettiğiniz lokasyonu bilmiyorum. Alırken kazanıyorsanız cesur olun. Arsa ve arazi yatırımı konusunda Anadolu şehirleri İstanbul'dan daha ileri. Daha iyi fırsatlar barındırıyor.

200 Kişi Okudu | Cevabı Oku

başakşehir toki konutları

volkan bekar | 05 Eylül 2014 | 23:21 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Meraba istanbul başakşehirdeki toki evleri nezaman satışa sunulacak ve istanbulda tokiden ev sahibi olmamız için proje varmı? Bilgiledirirseniz sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. Yeni kampanya başlarsa bu adreste yayınlanır.

400 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İyi çalışmalar. İstanbul avrupa yakasında kiptaş ya da toki nin planlanan bir projesi var mı? Mart seçimlerinden önce İstanbul'da 10 bin konut projesi sözünü verdiler. Bu söz kapsamında 1400 konutluk hadımköy 3 etap yapılmaya başlandı. Devamı hakkında bilginiz var mı? İstanbul' da ikamet eden memur olarak, kiptaş ya da tokiden başka umudumuz yok. evlerin lansman fiyatları 250bin den aşağı değil. Bu konuda sorumu cevaplarsanız sevinirim.

Tebernüş Kireçci : Bildiğim kadarı ile gündemde yok. Varsa da benim ve bizim haberimiz yok. Olsaydı bu platformda mutlaka gündeme gelirdi. Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. Yeni proje satışa ıkarsa bu adreste olur.

481 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Daha nereye kadar artar bu fiyatlardan kim alıyor

Osman esen | 10 Ağustos 2014 | 02:35 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

25 yıldır devlet sektöründe eşiyle çalışıyoruz . Zenginleştiğini söylenen bir ülkede daha bir ev alamadık . Sigara alkol v.b.hiç bir şeyim de yok. Ben alamıyorum o zaman bu evleri bu fiyatlardan kim alıyor ve daha nereye kadar bu fiyatlar artar bir bilene sorayım istedim. Geçen sene kiptaş sefaköy de 3+1evlere 320-340istenirken şimdi 400-450isteniyor. Ne oldu sefaköy e Nur mu yağdı haberimiz yok 100 tl. Bir senede % 35 eder biz ise % 4 zam anca alıyoruz. Size göre biz bu fiyatlara yetişebilirmiyiz bu artışlar devam eder mi . Tşk.

Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Kağan Korey adlı bir okurumuz geçtiğimiz günlerde bir mesaj yazdı. O mesajı mutlaka okuyun. Buraya tıklayınız İstanbul'da siyasal istikrar devam ettiği sürece reel bazda artış devam eder.Bu evleri kim alıyor? Kayıtdışı para kazanlar yatırımlarını gayrimenkulde değerlendiriyor.Gelir dağılımındaki eşitsizlik gerçek ihtiyaç sahiplerinin ev sahibi olmasını zorlaştırıyor. Özellikle İstanbul'da görev yapan memurları ev sahibi yapmak için özel politikalar gerçekleştirilmeli. TOKİ ve KİPTAŞ bu işe ağırlık vermeli. Ayrıca Buraya tıklayınız adresindeki haberleri okursanız İstanbul'un reel bazda ne kadar değerlendiğini anlayabilirsiniz. Daha ne ne kadar değerleneceğini de tahmin edebilirsiniz.

933 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Halkalı Toki Orkide ve Menekşe Evleri

Salih Akbulut | 17 Temmuz 2014 | 09:03 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Teernüş Bey, 1-Halkalı Toki Orkide 1 sitesinde bir dairem var 132 m2 (3+1),1300 TL ye rahatlıkla kiraya verilebiliyor ve 380.000-400.000 TL'ye satılabiliyor. 2-Halkalı Toki Menekşe sitesinde bir dairem var 84 m2 (2+1), 850 TL ye rahatlıkla kiraya verilebiliyor ve 220.000-240.000 TL'ye satılabiliyor. Bunları yatırım olarak almıştım. Size sorum şu; Halkalının gelişmesini de göz önüne alarak, satmak mı yoksa tutmak mı daha karlı olur ? eğer satmayı önerirseniz yeni yatırım yapmak için hangi bölgeleri tercih etmeliyim. cevabınız için teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kira çarpanlarına göre fiyatları İstanbul ortalamasının üzerinde... Satıp daha düşük çarpanlı alternatiflere yönelebilirsiniz... En 600 bin TL ile 2 bin 100 TL kira elde edebiliyorsunuz. İyi bir araştırma ile kira geliriniz 3 bin TL'nin üzerine çıkar. İstanbul fırsatlar şehri... İkinci elde iyi fırsatlar var... Sahaya çıkın ve araştırın...

454 Kişi Okudu | Cevabı Oku

özürlü toki evleri

namık kara | 07 Temmuz 2014 | 00:18 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

merabalar..%90 özürlü eşim adına istanbuldan toki evi alabilirmiyim..müracatları nereye yapacaz..teşekkürler

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. TOKİ'nin bildiğim kadarı ile İstanbul'da devam eden kampanyası yok. Olursa mutlaka Buraya tıklayınız adresinde yayınlanır. Bu adresi ve bu platformu takip edin...

84 Kişi Okudu | Cevabı Oku

site içinde daire alımı hakkında

onur uygun | 03 Temmuz 2014 | 13:20 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba. Ben Sancaktepe, Sarıgazi'de oturuyorum. Oturduğumuz ev babama ait. Bir takım sebeplerle yine bu çevrede bir ev almak istiyoruz. Bu konuyla ilgili birkaç sorum olacak; 1.) Yaklaşık 25.000 TL peşinatımız var. aylık ortalama 1.500 - 1.700 TL arası kredi ödemesi ile alabileceğimiz ve önerdiğiniz bir proje var mıdır ? ( 200 - 220 bin TL civarı bir daire düşünüyoruz ) 2.) Sancaktepe bölgesinde ki ev fiyatları uçmuş durumda. Bu bölgede yapılacak yatırımların artması sebebi ile site içerisinde bir ev almak çok zor. Birkaç sene öncesine kadar kimsenin beğenmediği bölgede ev fiyatları tavan yapmış durumda. Bu durum sizce ne kadar sürer. Bölgenin uzun zamanda değerini kaybetme riski nedir ? yoksa tüm alt yapı tamamlanınca değer kaybı olmadan devam edebilir mi? 3.) Bankalar her ne kadar faiz oranlarını düşürseler de ortalama 150.000 TL'lik bir kredinin geri ödemesinde nerdeyse bir ev parası kadar faiz ödemesi var. Toki'nin uygulaması gibi, bir miktar peşin kalan kısmının banka kredisi olmadan aylık taksitlerle ödenecek bir projenin çıkması muhtemel midir ? 4.) Yine Sancaktepe bölgesine bağlı Yenidoğan bölgesinin kısa ve uzun dönemde değerlenme durumu nedir ? 5.) Site içerisinde bir ev alırken dikkat etmemiz gereken hususlar nedir? 6. ) Gerek mülkün değerlenmesi, gerek yaşam alanları, gerek bölgenin fiziki ve mali yapısı dikkate alındığında; Kurtköy - Sancaktepe - Uğur Mumcu bölgelerinden hangisini , konut alımı için tavsiye edersiniz? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bu kadar soru soracağınıza daha önce yazdığım yanıtları okusaydınız ve Buraya tıklayınız adresindeki köşe yazılarını inceleseydiniz kendinize daha büyük iyilik yapmış olurdunuz... Alacağınız evin matematiğinden hiç bahsetmemişsiniz... Aslolan işin matematiğidir... Sancaktepe ve İstanbul geneli için hep fiyatların düşeceği beklentisi var... Sonuçlar ortada... Uzun vadeli yükseliş trendi siyasal istikrar devam ettiği sürece fiyatlar geriye gitmez...

186 Kişi Okudu | Cevabı Oku

sazlıbosna kanal istanbul

batuhan gultas | 28 Haziran 2014 | 23:33 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş bey merhaba AKP İst. Mv. İle karşılıklı oturup görüşme fırsatım oldu. Arazilerle ilgili görüş aldım. İstimlak mevzularını sordum. Hiç sıkıntı olmayacağını söylediler. Eski istimlak bedellerinin olmayacağını bir sürü dava açıldığını ve toki ile de böle bir koordinasyon içinde çözeceklerini söylediler. Gerekirse bölge civarından mukabil arsa vereceklerini, yapılacak proje eğer konut ise topraktan kat hakkı vereceklerini yada para vereceklerini ifade ettiler. Çok rahatladım kendi adıma. en az 20 dk konuşma fırsatı buldum. Her şeyi burada söyleyemiyorum. Ama sazlıbosna da benimde bir yerim olduğu için seviniyorum. Mağduriyet kesinlikle olmayacak Allahın izniyle.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

75 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Atakent Bölgesi Yatırım için Daire Seçimi

Hakan Efe | 28 Haziran 2014 | 19:54 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba. Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Atakent Bölgesi'nden yatırım amaçlı daire almak istiyorum. Şu anda Divan Residence'a yöneldim fakat diğer projelere de bakıyorum. 1. sorum ) Divan Residence, Toki Göl Evleri, Manolya veya Fulya sitesi. Sizce bunların hangisinin değerlenme ivmesi daha hızlı olacak? 2. sorum) Divan Residence'ta iki adet daire buldum. İkisi de yüksek kat. İkisinin de planları kullanışlı. İkisi de 1+1. A dairesi güney batı cephe ve tamamen Küçükçekmece Gölü'ne bakıyor. Fiyatı 210K TL. Net 51.4 m2. 2.7 m2'si balkon. Birim fiyatı 4100 TL/m2. Kiralama fiyatı 950 TL. Kira çarpanı 221. B dairesi köşe daire. Kuzey ve doğu olmak üzere iki cephe. Kuzey cephe Atakent tarafına, doğu cephe Marmara Üniversitesi arazisine bakıyor. Kısmı olarak gölü görüyor. Ama göl manzaralı denilmez. Fiyatı 205K TL. Net 55.7 m2. Birim fiyatı 3700 TL/m2. Kiralama fiyatı 900 TL. Kira çarpanı 228. Özetle A dairesi biraz daha küçük, m2 fiyatı daha yüksek, tek cephe fakat göl manzaralı. B dairesi biraz daha büyük, m2 fiyatı daha düşük fakat şehir manzaralı. İkisinin de kira çarpanları birbirine çok yakın. Bu durumda nasıl bir tercih yapmalı? Teşekkürler.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Kira çarpanları Halkalı Atakent ortalamasının altında. İstanbul ortalamasının da... İkisi de gayet iyi alternatif. Marmaray'ın gelmesi ile birlikte daha iyi noktada olur. Buraya tıklayınız adresindeki haberleri iyi okuyun. Diğer projelerde kira çarpanlarından bahsetmemişsiniz...

247 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Toki Evleri

Sezer Türkoğlu | 25 Haziran 2014 | 12:26 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar Tebernüş Kireççi 2014 yılına ait İstanbul'da tokinin satışa çıkaracağı konutlar varmı varsa bunlardan nasıl haberdar olabiliriz teşekkür.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'un Buraya tıklayınız bölümünü yakından takip edin. TOKİ İstanbul'da bir kampanyaya başlayacak olursa mutlaka bu adreste yer alır.

49 Kişi Okudu | Cevabı Oku

yeni proje

Ali Tekin | 23 Haziran 2014 | 08:50 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhabalar kolay gelsin. Yakın zamanda ( En geç 3 ay içinde) Emlak Konut, Toki veya Kiptaş'ın İstanbul'da herhangi bir konut projesi yapma ihtimali var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim yakinen göstermiş olduğunuz ilginizden dolayı. İyi çalışmalar.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bu platformu ve Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut sitesi www.emlakkulisi.com'u takip edin. Bu yolla tüm kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

39 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Sözleşmedeki maddenin muvafakatname ile değiştirilmesi

Kerem Okyucucu | 18 Haziran 2014 | 18:25 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba, Başakşehir ilçesinde Bulvar İstanbul projesinden bir konut için küçük bir kapora yatırmak suretiyle basvuru yapmış bulunmaktayız. Gayrimenkul satış vadi sözleşmesinin Konutlar Özet Mahal Listesi kısmında Genel Başlığı altında Doğalgaz Tesisatı ile ilgili bölümde Mutfaklarda ocak için kullanılmak üzere doğalgaz tesisatı çekilecektir. İbaresi yer aldığı halde . Bize proje hakkında genel bilgiler verilirken mutfaklara elektrikli ocak konuluyor. Doğalgaz mutfaklara çekilmeyecek bilgisi verildi. Bizde bu sözleşmedeki maddeden bahsettiğimizde ise verilen yanıt şöyle; "Muvafakatname alarak ek ibare düşüyoruz." şeklinde bir yanıt verildi. Bu durum bizim kafamızı karıştırdı. Sözleşmeye bu maddenin başta belediye olmak üzere Toki ve Emlak Konut vs. kurumlara karşı bu şekliyle olması gerekli olduğu için mi konulup, sonrada, sözleşmede var olan bir hakkın muvafakatname ile geri alınması amacımı gütmektedir. Böyle büyük projelerde Mutfaklarda ocak için doğal gaz kullanımı için bir alternatif yaratmak üzere tesisat çekilme zorunluluğu yokmu? Yüklenici firma burada bir zorunluluk varsa, tesisat maliyetinden kaçmak adına böyle bir yola girmiş olabilirmi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Doğalgazdan elektiğe dönülmesinin tek nedeni şıklık. Başka hiçbir nedeni yok.

126 Kişi Okudu | Cevabı Oku

İstanbul Avrupa Yakası Toki Engelli Evleri

Muharrem Mustafa Elecin | 17 Haziran 2014 | 18:38 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

%40 Polo sekeli kalıcı ve daımlı raporum var 3 aydan 3 aya ozurlu maası almaktayım ve 1967 dogumluyum. Nikahsız olan evliligimden 5 yasında bır kız cocugum bulunmaktadır. Kızıma ve kendıme kıra karsılıgında odeye bılecegımız bir ev sahıbı olmak istiyorum. Tokinin engellilere yapmış oldugu evlerden böyle bır hakkım olup olmadıgını varsada ne yapmam gerektıgnı bilmiyorum. Ev sahibi olabilmem ıcın benı aydınlatmanızı ve eger ev sahıbı olabılme ımkanım varsada ne yapoabilirim ve nereye basvurabilirim. Lütfen bana konuyla ılgılı allah rızası ıcın yardımcı olmanızı beklıyorum.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. TOKİ'nin bazı kampanyalarında özürlü vatandaşlarımız için kontenjan ayrılıyor. Kampanyaları takip edin. Buraya tıklayınız adresi size yardımcı olur.

33 Kişi Okudu | Cevabı Oku

hadımköy kiptaş 2.etap evlari

CENK Bıçak | 16 Haziran 2014 | 01:10 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey, Hadımköy Kiptaş evlerinden 75 mtk ev çıktı 7 sene önce. Şu an satarsak ancak 100.000tl edeceği söyleniyor. Yönetimde öyle söylüyor.7 sene oldu o bölge hala bir gelişme gösteremedi.Aynı dönem satışa çıkan Kayaşehir Toki konutları (75 Mtk) 170.000 Tl deniyor. Bizim aldığımız kira 360 TL .(olsa olsa en fazla 400 TL Kira oluyor) Ve kendimde kirada oturup 700 Tl kira veriyorum. Şimdi de ev sahibi çıkarıyor. Yeni bir yer bakıyorum Bayrampaşada. o da 800-900 Tl'den ucuz yer yok maalesef. Hadımköy de uzak gidip de oturamıyorum kendi evimde. Yok Kanal İstanbul'du yok yeni Havalimanıydı bekleyin gelişecek diyorlar Hadımköy. 7 senede ancak bu kadar olmuş. Kumbaraya koysaydık aynı parayı toplardık. şimdi satıp Kayaşehir de yeni başlayan Emlak>Konut projesine (devirle)gireyim bitince de kendim oturayım diyorum. (işyerim Başakşehir de) Siz ne dersiniz? yoksa biraz daha bekleyip yeni bir projeyi mi beklesem.(Esenyurtta İnovyada mantıklı gibi geliyor, biterse oturmak için tabi, yatırım şimdilik uzak, Hadımköy yatırımı tam bir fiyasko oldu) bitmiş porejeler inanın çok pahalı. Batı Şehir 75 Mtk 330.000 TL. Bu konuda öneriniz nedir acaba? Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

Tebernüş Kireçci : Merhaba. KİPTAŞ Hadımköy ikinci etap ile ilgili biraz nostalji yapalım... Buraya tıklayınız adresindeki haberi okuyun. Ev almak için izdiham vardı. Sonrasını biliyorsunuz... İşin aslı çok şaşırmadım... İnsanlar kimi zaman kitle psikolojisi ile hareket ediyorlar... Matematiği bir yana bırakıyorlar. KİPTAŞ Hadımköy 2. etap zamanla prim yapar... Ama oturacağınız bir eve kafa yorun...

182 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kanal İstanbul

İlke Üsartırır | 03 Haziran 2014 | 17:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey merhaba, Divan Rezidanstan ev almıştık ancak ev bugüne kadar kadar bir türlü değerlenmedi. Bu süreçte Marmara Üniversitesinin kampüsü kurulmadığı gibi şimdi de tarlanın Toki tarafından satılacağı konuşuluyor. Geçen gün ise kanal istanbul projesinin Küçükçekmece gölünden başlayacağı bir gazetede yayınlandı. Bu haber doğru mudur? Kanal İstanbulun kurulması sizce mümkün müdür? Bu proje bölgenin değerini nasıl etkiler bu konuda görüşünüz nedir?

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Kanal İstanbul'u boşverin. Daha da önemlisi Marmaray'a en yakın site konumunda... Buraya tıklayınız adresindeki haberi okuyun.

223 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Pendik Velibaba Ev alımı

Şerife Karaman | 02 Haziran 2014 | 21:49 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhabalar; Pendik Velibaba, asfor evleri 3+1 135 m2 270.000 TL. alınabilecek bir rakam mı? Bölgenin gelecekteki değeri ne olur? Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Metrekaresi 2 bin TL... İstanbul'da TOKİ bie daha ucuzunu satmıyor:))) Gelecekteki değerini tahmin etmek zor. Umarım Buraya tıklayınız adresindeki yazım işinize yarar.

25 Kişi Okudu | Cevabı Oku

Kayaşehir

Sinan Gunduz | 31 Mayıs 2014 | 23:43 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sizin daha önceki tespitleriniz ile örtüşecek şekilde Kayaşehir Toki bölgeleri de Emlak Konut projeleri de ciddi değer kazandı ve kazanmaya da devam etmekte. Bölgede ikamet eden bir şehir plancısı olarak, bir konuda fikrinizi almak istiyorum bir konuya da dikkat çekmenizi. Merkez olarak bilinen bölgeye nazaran vadinin Başakşehir tarafında kalan 15. ve 16. bölgeler neden daha fazla değerlenmiş olabilir. Vadinin o tarafı Sağlık Kampusüne yakın ve etrafında halen boş parseller var. Sizce en son lansmanı yapılanlardan başka kısa vadede Emlak Konut projeleri veya kolej, iş merkezi vs gibi projeler duyacak mıyız? Bu gibi beklentiler mi vadinin iki tarafı için değer farkı oluşturmaktadır? Kanal İstanbul' un bu bölge ile entegrasyonu olacak mı? Diğer konu da bölgeye ulaşımın en temel planlama ve mühendislik kriterlerini karşılamadığı gerçeği. İnsanların hem zamanını ve parasını israf eden hem de kazalara sebep olarak canlarına kast eden ve alternatifsiz bir yol ile Kayaşehire ulaşılabilmektedir. 3. köprü yolu ile birlikte bölgeye bir viyadük ve kavşak ve bağlantı yolları planlanıyor diye biliyor ve sakinler olarak sabırla bu yolu bekliyorduk. Ancak bölgenin en aktif inş firmasının yetkilisi ile görüşmemde bu kavşağın da doğrudan Kayaşehire çıkmayacağını kendi projelerinin önünden geçmesi için mevcut sorunlu yola (kemerin bulunduğu nokta) başlanacağını, bu konuda kendilerinin bir baskısının olduğunu açıkça söyledi. Bu konuda sorumluluk sahipleri olarak yüz binlerce kişinin hakkından yana tavır almalıyız

Tebernüş Kireçci : TOKİ'nin geliştirdiği imar planlarında sosyal ve kamusal donatılar ya ihmal ediliyor ya da geç yapılıyor. Bunun tek örneği Kayaşehir değil. Ispartakule'de de aynı sorun var. O kadar konut yapıldı. 2-3 okul yapılsa Ispartakule rahatlayacak. lanlama işi masa başında "Dediğim dedik. Çaldığım düdük" mantığı ile yapılmaz. Lokasyonda yaşayacakaların ihtiyaçlarını ve konforlarını da düşünmek gerekiyor. 15. ve 16. bölgenin neden daha fazla değerlendiğini bilmiyorum. İş merkezi projesi az. Ama kolej mutlaka yapılır Herşeyden önce kolej zincirleri orayı zamanı geldiğinde boş bırakmaz. Kanal İstanbul'da resmi açıklama henüz yapılmadı. Bir şey demek zor. Ulaşım konusu ise zamanla çözülür.

151 Kişi Okudu | Cevabı Oku

TOKİ Kayabaşı 19. bölge inşaat

fatih özçelik | 21 Mayıs 2014 | 01:52 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Sayın Tebernüş bey. Ben Toki 19. bölge 512 konutluk inşaat alanını gezdim. Yer yer örnek daireler oluşmaya başlamış. Ancak talep edilen fiyatla ilgisi olmayan düşük kalitede inşa ediliyor (iç-dış). Bu bölgede bu yüksek fiyatlara karşılık alınacak dairelerin pirim yapması zor değil mi? Bu konu da bizi aydınlatırsanız memnun oluruz. saygılarımızla...

Tebernüş Kireçci : Uzun vadede mutlaka yapar... İstanbul'da prim yapmayan yer mi var...

42 Kişi Okudu | Cevabı Oku

toki istanbul

ülkü hancıoğlu | 08 Mayıs 2014 | 13:08 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Merhaba Tebernüş Bey İstanbul da yaşıyorum,tokinin istanbulda başvuru yapabileceğim yeni bir projesi varmı sürekli internette arıyorum ama sağlıklı bir bilgiye ulaşamıyorum.Annem babam yok ve hiç evlenmedim ben hangi katagoriye giriyorum babamdan maasım var nereye başvurmam gerekiyor ve benden istenen belgeler,kura bedeli vs.konularda bilgi rica ediyorum saygılarımla

Tebernüş Kireçci : Merhaba. TOKİ'nin İstanbul kampanyaları için Buraya tıklayınız adresini yakından takip edin. Her kampanyanın koşulları faklı olur.

14 Kişi Okudu | Cevabı Oku

TOKİ HALKALI ATAKENT ORKİDE SİTESİ

Salih Akbulut | 07 Mayıs 2014 | 15:09 | Cevaplayan : Tebernüş Kireçci

Tebernüş Bey Merhaba, Halkalı AtakentteToki Orkide sitesinde 132 m2 (3+1) dairem var. 370.000-400.000 TL arası satılabiliyor ve 1100-1200 TL kiraya verilebiliyor. Size sorum şu, Atakent bölgesinde bu daireler için beklentiniz nedir? şimdilik başka bir yatırım planım yok, satmayı düşünüyorum bana tavsiyeniz nedir.

Tebernüş Kireçci : Merhaba. Metrekare bazlı fiyatı satılabilir düzeyde... Kira çarpanı açısından İstanbul ortalamasının üzerinde. Bu açıdan kazancınızı realize edebilirsiniz.

53 Kişi Okudu | Cevabı Oku