fi-side - Fi side Prejesinden B-390 dan

"" Arama Sonuçları

Tebernüş Kireçci Sorularınızı Yanıtlıyor

www.tebernuskirecci.com.tr'ye soru sorma kriterleri

 • 1) Tebernüş Kireçci sorulan her soruya yanıt vermekle mükellef değildir.
 • 2) Soru sormadan önce sitenin arama bölümünde araştırma yapın. Daha önce sorulan soruların aynısına ya da benzerine yanıt verilmeyebilir.
 • 3) Hukuk alanındaki soruları Avukat Hilal Bayram'a, vergi alanındaki soruları Ahmet Korkmaz'a sormanız gerekir.
 • 4) Soru sorarken metrekare, fiyat, ödeme tablosu gibi detaylara mutlaka yer verin.
 • 5) Soru sorarken ifadelerin düzgün ve imla kurallarına uygun olmasına özen gösterin. Tamamı büyük harflerle yazılan sorular. Okunmadan silinir ve yanıtlanmaz.
 • 6) Bu sitede yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Sitedeki bilgiler baz alınarak yatırım yapılırsa oluşacak zarardan site yayıncıları sorumlu değildir.

 • *
  *

  *
  Örnek: 5X21234567
  * Bu hizmet ücretsizdir.
  * Cep telefonunuzu başında 0 olmadan yazınız.
  Sorunuzun cevaplanabilmesi için şifreyi girmeniz gerekecektir.
  guvenlik
  Geçmiş sorularda arama yapabilirsiniz.

  Engin Ay : Fi side Prejesinden B-390 dan 77 m2lik daire almıştım bu güne kadar toplam 70.000 tL ödedim. 20 aydır mahkeme kararı ile kalan senet borçlarımı ödemedim. İnşaat ın durumu ile ilgili yapılıp yapılmadığını merak ediyorum Ben kendim istanbul dışındayım.Daireyi oğluma almıştm evlenecekti şimdilik beklemedeyiz.Bilgi verirseniz memnun olurum Saygılarımla

  Tebernüş Kireçci : Son durumu bilmiyorum. Platformdaki okurlarımıza soralım. Bilgisi olan varsa paylaşsın...

  27 Mart 2014, Perşembe 12:00:08

  serhat demir : Hilal hanım merhaba fiyapı nın fitower projesinden daire satın aldım. bilindiği üzere belediyeden ve fiyapı şirketinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle proje içinden çıkılmaz bir hal aldı. size sormak istediğim konu; firma ile görüştük ve eğer sözleşmeyi fes etmeyi kabul eder isek bu güne kadar ödediğimiz bütün tutar kadar bir senet vermeyi teklif ettiler. senet aralık 2014 vadeli olacakmış. bir sözleşme imzalatıp senedi teslim edeceklermiş. böyle bir yol izlemek benim açımdan ne kadar güvenli olabilir ve senet ödenmez ise ne gibi hukuksal yol izlemeliyim. şimdiden teşekkürler.

  Hilal Bayram : Bilindiği üzere firma iflas erteleme almış durumda ödeme yapılmaz ise senetleri icraya koymak için iflas ertelemedeki sürenin dolmasını beklemeniz lazım.. tercih sizin..

  25 Mart 2014, Salı 15:02:30

  Yeşim Duru : Merhaba Tebernüş Bey, Şehir merkezinde site içinde 300,000 -350,000TL civarında bir fiyata ev bakıyoruz. Hemen teslim olmasına gerek yok. Eyüp Park Projesi'ni beğendik. Ancak proje yapım aşamasında olduğu için güvenemiyoruz. Yani, biliyorsunuz daha önceki projelerini bitiren, iyi yapan firmalar, birden tökezleyebiliyor ve projeler yarım kalıyor, örnek Fi Yapı. Eyüppark da 2+1 , net 70 m2, 355,000 TL. Bu fiyata iyi bir projede ev almak istersek de topraktan girmek gerek gibi geliyor. Ya da bitmiş proje varsa 2+1 bu rakama alabileceğimiz, neresi var acaba?Gül yapıya güvenebilir miyiz? Vaad ettikleri tarihte teslim edeceklerine nasıl emin olacağız? Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Güvenip güvenmemek sizin bileceğiniz iş... Ama şirketin referansları ortada... Bence referanslarını dolaşın. En sağlıklı bilgiyi referanslarından alabilirsiniz... Net 70 metrekare evin brütünü belirtmemişsiniz.... Katını ve konumunu da...

  27 Şubat 2014, Perşembe 10:37:08

  Emre Karataş : Merhaba iskan sorunu hala devam etmektemidir daire almayı planlıyorum.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Site sakinleri sorunu çözmek için uğraşıyor. Son durumu bilmiyorum.

  23 Şubat 2014, Pazar 19:54:13

  murat yıldırım : selam tebernüş bey büyükşehir belediyesi ve esenyurt belediyeinin derdi nedir anlayamıyorum firmalar batıyor evlerini teslim edemiyorlar haliyle ev alanlarda çok zor durumda fi life fiyapıdan daire aldım teslim alamıyorum son olarak osmanlı inşaat ta iflas erteleme açıklamış yangın var lütfen yeter artık şu sorunu çözsün belediye artık bu firmalar batarsa tam felaket ve enkaz olacek esenyurt umarım bu yazımı kadir topbaş ve esenyurt belediye başkanı okur yada siz iletebilirseniz çok iyi olur saygılar

  Tebernüş Kireçci : Selam. Ben de anlayamıyorum... Umarım sorun bir an önce çözülür...

  20 Şubat 2014, Perşembe 10:49:52

  Serkan Karakaş : Merhaba.İyi günler dilerim.Fiyapı Fisıde projesi son olarak ne durumda bilginiz var mı?Teslim tarihi belli mi?Kayyuma devredildikten sonra süreci kontrol edemiyoruz.Kayyum bilgi verir mi?Verirse nereden nasıl bilgi alabiliriz?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. İyi günler. Bizdeki son bilgiyi Buraya tıklayınız adresinden öğrenebilirsiniz.

  19 Şubat 2014, Çarşamba 10:42:54

  Miray Ünal : Merhaba Tebernüş Bey, biz Fi Yaka Esenşehir'den daire almayı düşünüyoruz. Şuanki maddi durumumuza en uygun daire fiyatları burada ve varımızı yoğumuzu bu eve yatırmayı düşünüyoruz. Daireyle ilgili İskan sorunu bildiğimiz bir sorun ancak satmak için değil oturmak için evi alacağız o yüzden kar elde etme gibi bir amacımız yok.Size sorum: sizce buradan daire almak bizim gibi tüm parasını buraya yatıracak olanlar için uygun mudur? İlerde ne gibi sorunlarla karşılaşırız? Sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olacaksınız, şimdiden teşekkür ediyorum. İyi Çalışmalar...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Satmak zorunda kalmazsanız alınabilir. İskan sorunu çözülürse prim de yapar.

  26 Ocak 2014, Pazar 22:05:52

  Seda B : Merhaba Tebernüş Bey, 5 yıllık evliyim ve bütün birikimimiz, üzerine biraz da kredi çekip fi-side'ye yatırmıştık, şu anki durum malumunuz. O bitmeyecek gibi görünen eve hiçbir borcumuz kalmadı, tekrar birikime başladık, elimizde yaklaşık 50bin TL gibi bir meblağ naktimiz var. Birkaç ay daha bekleyelim diye düşünüyorduk aslına bakarsanız, birikmişimiz biraz daha artsın diye. Ancak dün bir arkadaşımın haber vermesi ile Akkoza (Akbatı ) evlerinde bir daire gördük. Brütte 160m2, 3+1 (ebeveyn banyo). Evin içerisine girdiğimizde tabi çok çok çok daha küçük görünüyor, zira 160m2 içerisine otopark alanını, zemindeki küçük daireye özel depo alanını vs vs koymuşlar. Dolayısıyla bana neti 100m2den daha büyük gelmedi. Sahibi borçlu olduğundan satmak istiyor ve 310bin TL gibi bir rakam istediler. Gittim içini gördüm. Ankastrelerine varana kadar yerleştirmişler. 2 kliması ve full ankastresi ( ocak, davlumbaz, buzdolabı, bulasık makinesi, mikrodalga fırın, fırın )Site tamamen bitmiş olan Akkoza-Koru'da. Sorularım 1. Sizce rakam makul mü görünüyor ( sonuçta bu işin uzmanısınız ve çok daha doğru benchmark yapabilirsiniz diğer çevre projelerle) 2. Alternatif bana bir kaç site daha önerebilir misiniz? İBB'nin Jeoloji raporunu okuduğumda Büyükçekmece ve Küçükçekmece sahil bölgesi ve Büyükçekmece koyu doğu yamacının heyelanlı olduğunu çok net söylüyor. Şu anda sizleri de yormamak için çok yazmadım, ancak bu raporun muhtelif yerlerinde bu bölgeden özellikle tekrar ederek bahsedilmiş. Dolayısıyla ben gözümü Ispartakule-Bahçeşehir-Boğazköy gibi taraflara çevirdim daha denizden uzağa. 3. Akkoza için duyumunuz olan OLUMSUZ herhangi bir bilgi oldu mu? Her şeyle ilgili olabilir bu. Oldu ise bunu paylaşmanız bizim için çok çok değerlidir. 4. Site ortak alanları Haziran-Temmuz gibi bitirmeyi planlıyorlar şu anda inşaatı var ve 30bin m2 dediler benim duyduğum yanlış duymuş da olabilirim, çok büyük bir tesis yapıyorlar. bu bittiğinde site fiyatları artar mı? Ya da çok mu farkettirir biz 3-4 ay sonrayı beklesek ki bu yaza geliyor, bu mantıklı mı, yani ev fiyatları artacak bizim birikimimiz de bu artışa gidecek, boşu boşuna kirada o kadar ay kalmış oluruz gibi geliyor.. çok teşekkürler, mutlu seneler,

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Size de iyi seneler. Hemen teslim. Banka kredisine uygunsa gayet mantıklı. Metrekare bazlı fiyatı makul. Aynı evi kiraya verecek olursanız aylık 1.300 TL ve üzeri bedelden kiraya verebilir misiniz? Bu önemli detay. Deprem ve zemin açısından bir şey diyemem. Akkoza geç teslim edildi. Alanlar mutlu olmadı. Son durumu bilmiyorum.

  03 Ocak 2014, Cuma 10:47:03

  Ahmet Öztürk : Tebernüş Bey Merhaba, şu na yurtdışında görev yapıyorum ve 2014 Mart veya Nisan ayında İstanbul da yeni görevime başlayacağım.(3-4 yıl süreli bir proje)Sizin önerilerinize değer veren bir kişi olarak 240.000 lira civarında bir parayla Başakşehir Alibeyköy arası hatta bana önerebileceğiniz satın alabileceğim site içerisinde daire veya bitmek üzere proje var mı. Satın almak mümkün değilse de kiralamak suretiyle 1000/1500 tl ye aylık nereleri önerebilirsiniz.İş yerim Alibeyköy tarafında lakin ben ailem için daha önceki proje dolayısıyla 5 yıl kaldığımızdan tanıdık ve güvenli olması bakımından Başakşehiri tercih ediyorum.Oturum için satılık ve kiralık önerilerinizi bekliyorum.fi side projesinden 2009 da satın aldığım ve halen bitmek 120 metre kare bir dairem var onunla ilgili süreçle ilgilide bilgilendiriseniz sevinirim( satılabilir mi ne zaman biter yada biter mi bu işkence).Cevabınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Buraya tıklayınız adresindeki yazımı okuyun. Buraya tıklayınız adresindeki projelere bakın. Lokasyon uyuyorsa Başakşehir iyi bir alternatif. Fi-Side'da son durumu bilmiyorum. Platformdaki okurlarımıza soralım. Bilgisi olan varsa paylaşsın.

  16 Aralık 2013, Pazartesi 20:29:09

  bustezi tezioglu : Sevgili Tebernüşcüm dap dalga kule ile batışehir in videoları 2 aydır güncellenmiyor projede sorun mu var acaba..? fiyapı fiside ile ilgili son durum nedir acaba bilginiz var mı..? Bitecek mi bu insanların mağdurluğu sizce..?

  Tebernüş Kireçci : Havadanemlakvideo.com'u yavaş yavaş pasifize edeceğiz. İstediğimiz ilgiyi görmüyor. Fi-Side'daki son durumu bilmiyorum. Bendeki bilgi şu şekilde: Fi-Yapı, Fi-Side'ın ticari alanlarını satacak. İnşaatı tamamlayacak.

  13 Aralık 2013, Cuma 21:17:14

  erdem bayraktar : fi yaka esenşehir evlerini bu kadar kötüleme amacınız nedir? fi yaka esenşehirde şuan iskan yoktur ama 1 yıl sonra olacağını belediyeye gidip sorduğunuzda zaten cvp alacaksınız.. fi yaka gibi m2 kareye göre fiyatının bu kadar uygunken millete kötülemeniz anlamsız ilerde yüzde yüz prim yapacağını her akıllı insan bilir çünkü buranın yıkılmazı gibi bi durum kesinlikle söz konusu olamaz..bunu sizde çok iyi biliyorsunuz.. millete bu kadar bilgili gibi konuşup buranın adını çıkarmanızın bi mantığı yok

  Tebernüş Kireçci : Ne yapmaya çalıştığınızı anlayamadım... Burada hiçbir site kötülenmez... Buranın mantığını anlayın... Değer yapacak sitenin kriterleri bellidir. Bu kriterlere uyan site değer kazanır. Uymayan kazanmaz... Neyi ne kadar bildiğimi burada yanıtladığım 52 binden fazla sorudan ve Buraya tıklayınız adresindeki köşe yazılarımdan anlayabilirsiniz.

  09 Aralık 2013, Pazartesi 14:39:18

  ali osman çeliker : mert sezgin : tebernüş kireççi makrom yapı adlı şirketin burda reklamını yaparak şirket hakkında olumlu şeyler yazarak yüzlerce insanın madur olmasına sebebiyet verdin.belkide bu oyunun bir parçasısın.makrom yapı ile ortaklığın varmı yoksa sadece reklam ücretimi aldın bunu öğrenmek istiyorum. Tebernüş Kireçci : Kendi adınla mı mesaj yazıyorsun bilmiyorum. Üslubun ve tarzın çok kaba. Buraya tıklayınız adresinde bugüne kadar Makrom Yapı ile ilgili gelen soruları ve yanıtları okuyabilirsin. Okuduklarını anladığında meseleyi de kendiliğinden çözmüş olursun. Çözemezsen de senin için yapabileceğim bir şey yok. Bugüne kadar yanıtladığım 53 bin soru ortada. Böyle bir suçlama için ya soruları ve yanıtlarını okumadınız ya da okuduklarınızı almadınız... Sayın Tebernüş Bey, İstanbul Emlak piyasasını 10 yıldır sürekli takip etmekteyim. Mali olarak fazla yatırım imkanım olmasada bu bende bir hobi oldu. Milliyet Gazetesindeki emlak editörlüğünüzden, köşe yazılarınızdan ve sitenizin kuruluşundan bugüne sizi sürekli takip ediyorum. Yaptığınız işin çok önemli ve bulunmaz bir hizmet olduğunu, bu nedenle sizi çok takdir ettiğimi belirteyim. Ancak Yukarıdaki arkadaşın üslubuna katılmamakla birlikte eleştirilerine bir miktar katılıyorum. İnsanları tam anlamıyla ve uzun süre tanımadan onlar hakkında olumlu veya olumsuz referans vermek ne derece doğru. Hele ki bunu sizin gibi milyonlarca takipçisi olan birisi yaparsa. Örneğin Fikret İnanı kaç yıldır tanıyorsunuz bilmiyorum. Ama başlangıçta Fi Yapı ve Fikret İnan hakkında olumlu şeyler söylediniz. Fi Yapı sıkıntıya girdikten ve mağduriyetler çoğalmaya başladıktan bir süre sonra ise Fi Yapı ile ilgili sorulara artık cevap vermiyorum dediniz. Son zamanlarda yorumlarınız daha temkinli (böyle olmasını kendi adıma daha çok benimsiyorum) ve uyarıcı. Eleştiriye açık bir insan olduğunuzu düşünerek olumsuz yazılara aşırı tepki yerine özeleştiri yapılmasının daha faydalı olacağını düşünüyorum. Saygılarımla,

  Tebernüş Kireçci : Peki çok teşekkür ederim. Öncelikle üslubunuz için. İkinci olarak da eleştiriniz için. Bunu daha önce de yazdım. Şirketler ve patronlar organiktir. Yani değişkendir. Biraz başarı yakalayınca tavurları ve üslupları değişiyor. Daha önceki yazılarımı okuduysanız patronların ve şirketlerin organik olduğunu çok belirttim. Bu değişimi fark ettiğim anda ilişkilere nokta koyuyorum. Dikkat ederseniz bu sorun genelde Esenyurt projelerinde karşılaşılan bir durum. Bunun ne anlama geldiğini siz daha iyi bilirsiniz. Son zamanlarda şirketlere, patronlara ve projelere daha temkinli yaklaştığımı çok iyi yakalamışsınız. Bu noktada da sizi tebrik ederim. Esenyurt alt ve orta gelir grubunun ev sahibi olmasında çok önemli ve farklı bir modeldi. Ama sabote edildi. Eminim sabote edilmeseydi belki zamanında teslim edilmezdi belki sorunlu teslim edilirdi. Ama işler bu hale gelmezdi. Tabi şirketlerin ve patronların şımarık tavırlara girmesi de bu süreci hızlandırdı... Burada Fiyapı ya da Makrom'u kastetmiyorum. Genel olarak Esenyurt projelerinin hepsini kastediyorum. Makrom Yapı ve Fi_yapı özelinde ise söz dinlemedikleri an veya bu platformu kullandıkları an diyaloğu kestim. Bu tavrım sadece Esenyurt'a mahsus değil. Birilerinin bu platformu kullanmaya alıştığını fark ettiğim anda anında diyaloğu kesiyorum. Böyle bir platformu günde 13 binden fazla kişi ziyaret ediyor. Binlerce insan geçmişte yazdığım yanıtlara teşekkür ediyor. Tek tük eleştiri gelmesi normal. Eleştirler de aynı şirket, proje ve lokasyonlardansa bunu da anlayışla karşılamak gerekiyor. 5.5 yıldır burada soru yanıtlıyorum. Her yanıtımın altına bugün de imza atarım. Ben bu işi bu kadar samimi yapıyorum. Yanılgılarım olmuşsa 5.5 yılda bu kadar yanılgı normal.

  01 Aralık 2013, Pazar 12:29:00

  ramazan akbaş : merhaba tebernüş bey öncelikle hayırlı çalışmalar diliyorum esenyurt fi yakadan ev aldım ama banka kredisi banka vermiyor senetle aldım kat irtifak tapusu var bana ne gibi zararı olur bilginize saygılarımla.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Evin prim yapması yavaş olur. En büyük sıkıntısı bu...

  30 Kasım 2013, Cumartesi 13:20:45

  ramazan akbaş : meraba tebernüş bey öncelikle hayırlı çalışmalr diliyorum esenşehir fi yaka dan ev almak istiyorum.yalnız kat tapusu deilde kat irtifak tapusu veriyorlar bana ne gibi zararı olur.bilginize saygılarımla.

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Bankalar kredi kullandırıyorsa pek bir sakıncası olmaz.

  29 Kasım 2013, Cuma 19:05:01

  kaan demirel : biliyorum çok benzer soru var ama son sorandan buyana uzun süre geçtiği için soruyorum; ben alıp satmak için değil oturmak için ev almayı düşünüyorum. 120.000 tl baktığım daire. uzun vade için düşünürseniz bu iskan probleminin çözülmemesi gibi bir durum olabilir mi? iskan çıkmazsa sonuçları ne olabilir?

  Tebernüş Kireçci : İskan sorunu çözülmezse daireler prim yapmaz. Türkiye'de çözülemeyecek sorun yoktur. Önemli olan çözecek birilerini bulmaktır:)

  20 Kasım 2013, Çarşamba 17:09:24

  ERKAN AKYÜZ : Merhaba Tebernüş Bey, elimizdeki küçük birikimlerle kendimizi kiradan kurtaracak ev bakıyoruz bugünlerde dikkatimi çeken bir husu var oda şu fi-side evlerinde 120m2 daire için ilanlarda 105.000 tl rakam diyorlar eğer yanlış anlamadıysam fi-side için yapılan yorumlarıda gördükce şüpheleniyorum acaba alınabilir mi?

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Çok istiyorsanız alın.

  19 Kasım 2013, Salı 10:25:02

  nezahet koçer : merhabalar ...fi side premium dan sahibinden satılık 174 metrekare daire için 190.000 tl ye anlaştım...tapusu hazır dendi bana ama sanırım arsa tapusu daire tesliminde kat irtifakına çevrilcek dendi...kat irtifakına çevrilmede 15-20.000 den fazla bi rakam ödeyeceğimi sanmıyorum...fakat kimisi kayyum parası ödenecek diyor bu kayyum parası metre k are başına 100 tl diyen var 6000 tl diyen var...ve ben tapuyu şimdi alıyorum ama dairelere kredi çıkmamış ben peşin para vericem zaten kredi çekmiycem ama tapusunun olup krediye uygun olmaması ne gibi sorunlar yaratır? sairenin 2009 yılında satış fiyatı 350-400000 civarında...ben 190.000 e aldıım daireye daha sora fark ödermiyim? teşekkürler...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Rica ederim. Bence kayyum ile temasa geçin ne kadar ödeyeceğiniz o söyler. Normal koşularda iskan ve tapu masrafları gibi giderler olması gerekiyor.

  10 Kasım 2013, Pazar 23:29:18

  Gökhan EGE : fİyapı fi tower dan 73,000 tl ye 60 mt 1+1 daire aldık.2010 yılında Toplamda vergi harcı dahil 31.561,00 tl ödedik.Kalan 42,500 tl lik bir senedimiz tapu tesliminde ödememiz gerekiyordu fakat fiyapı iflas erteleme kararı alana kadar tapu teslimatı yapamadığından biz senedimizi ödemedik.Fi yapı bizim senedimizi taşaron firmaya vermiş,taşaron firma senedimizi KADİKÖY 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDE İşleme koymuş.İflas erteleme kararından sonra telefonumuza tapu teslimatlarının yapılmaya başladığına dair mesaj geldi.Fiyapı kayyuma devredilmiş,kayumdan Ömer beyle görüşüp finans müdürlüğüne gittik.Fiyapı finans müdürlüğü bize metre kare başına 6000 tl fark iskan tapu masrafı 58,900 tl bir hesap çıkardı.04.11.2013 de Fİ YAPI ya gidik.58.900 tl yi yatırıp tapuyu almak istediğimizi söyledik,fakat Fİ YAPI bize haber vermeden bizim 1+1 daireyi başkasına satmış.Bizim ödemiş olduğumuz 31.561.00 tl geri alamıyoruz.Bu durumda ne gibi hukuki bir süreç başlatmalıyız.Teşekkürler.

  Tebernüş Kireçci : Rica ederim. Bu konuda Avukat Hilal Bayram'ın yazdıklarını okumanızı öneririm.

  10 Kasım 2013, Pazar 09:18:06

  elif banu çalışkan : iyi günler innovia 3.cü etaptan 1+1 45 metrekare 22.ci kattan bir daire satın alacaktım.banka dan gelen ekspertiz iskan problemi var diye kredimi onaylamadı.acaba iskan problemi çözülmez mi?acaba sonu fi yapı gibi olur mu?böyle konularda hiç bilgim yok lütfen yardımcı olur musunuz?emlakçı beni başka bankaya yönlerdirdi.açıkçası dolandırılmaktan korkuyorum.teşekkürler

  Tebernüş Kireçci : İyi günler. Rica ederim. İskanın neden alınamadığını bilmiyorum. Esenyurt Belediyesi ile temasa geçerseniz iskan alınıp alınamayacağını öğrenebilirsiniz.

  09 Kasım 2013, Cumartesi 21:24:20

  melih özkoç : merhabalar...fi side premium dan 3+1daireyi tesisatçı dan 190.000 e anlaştık fakat iskanı henüz alınmamış...kayyum parası ödencek dendi emlakçı ödemiyceksiniz dedi...dairenin satış ofisindeki rakamlarına baktığımda350.00tl ve 400.000tl civarında...190.000e aldıım daireyle ilgili daha sonradan 350.ooo evaran bir ödeme çıkarmı? şuan arsa tapusu var sanırım...dairelerin bitiminde kat irtifak tapusu verilcek dendi...kat irtifaklıtapuya çevrilmesinde sanırım abartı bir rakam ödenmiyor ama söylenenler birbirini tutmuyo...kimisi 2013 haziranda teslim edilmez diyo ama gidip baktığımda elemanlar çalışıyodu...kimisi natamam teslim eder dio....alsammı almasammı kararsız kaldım...buradan almazsam innovia 2 veya 3 ten alıcam...lütfen yardımcı olunuz teşekkürler...

  Tebernüş Kireçci : Merhaba. Tamamlanacağına inanıyorsanız alınabilir.

  09 Kasım 2013, Cumartesi 02:22:15
  Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Kiptaş hadımköy 3.etap , atakent müstakil evler nasıl , Brooklyn park fikirtepe , inşaat firması komisyon alır mı , kiptaş hadımköy 5.etap , kiptas hadimkoy 3.etap başvuru sayisi , Evi idari yoldan tahliye , ege yakasi tebernus , içerenköyün geleceği , 50 bin peşinatla ev , izalei şuur davasıyla beykoz da Satılık arsa , emlak konut evleri , son kat daire , ağaoğlu my towerland yönetim , gülbağ tebernüş , tebernüş kireççi 3.havalimanı , hazine arazisi nasıl kiralanır irtibat telefonları , kilis 3. etap toki , çiçekpark evleri gaziemir , toki 19 bölge , dumankaya konsept tebernüş , kurtköy crystal park , hürhaber çılgın proje , kayasehir 21 bolge tebernus , cunda adasındaki sit alanları , armağan evler pendik ,